LATO W ŚWIETLICACH

 
 

W piątek 22 lipca 2016r. zakończyły się "Letnie Warsztaty Edukacyjno - Profilaktyczne 2016" organizowane w trzech Świetlicach Środowiskowych prowadzonych przez nasz Ośrodek. W dwóch turnusach, które trwały od 27 czerwca do 08 lipca 2016r. oraz 11-22 lipca 2016r. udział wzięło 180 dzieci.

Podopieczni mieli zapewnione śniadania i dwudaniowe obiady.

Program warsztatów obejmował zajęcia sportowe, plastyczne i profilaktyczne. Odbyły się również wszystkie zaplanowane wycieczki o charakterze edukacyjno - rekreacyjnym. Odwiedziliśmy Magiczne Ogrody w Janowcu, Farmę Iluzji w Mościskach, Kuźnię Kurpiowska w Pniewie (w gospodarstwie agroturystycznym dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatch garncarskich, wypieku ciasteczek wg regionalnego przepisu, wykonania bransoletek), Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, wołomińskie kino oraz Multikino na Targówku. Uczestnicy warsztatów mogli również "wyszaleć się" na pływalniach w Ząbkach i Wołominie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia świetlicowe. W czasie warsztatów plastycznych dzieci poznawały nowe techniki malarskie. Zajęcia sportowe realizowane były na boiskach szkolnych przy ZS nr2, ZS nr 5 i SP nr 7 w Wołominie. Wychowawcy świetlic prowadzili również warsztaty profilaktyczne dotyczące zdrowego stylu życia, środków psychoaktywnych oraz bezpieczeństwa w sieci.

W każdej ze świetlic gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy przeprowadzili dla dzieci program edukacyjny dotyczący kleszczy.

I turnus półkolonii zakończony został w Świetlicy nr 3 przy ul. Piłsudskiego. Uczestnicy warsztatów brali udział w zorganizowanych zabawach sportowych: rozegrany został międzyświetlicowy mecz piłki nożnej, zawody w siatkówkę balonówkę. Dodatkową atrakcją dla dzieci był "dmuchaniec"-duża pompowana zjeżdżalnia, która dostarczyła dzieciom wiele radości.

Na zakończenie każdego z turnusów uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki.

Był to niezapomniany czas pełen emocjonujących wrażeń, ciekawych wycieczek i mile spędzonych chwil.

Składamy gorące podziękowanie Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wołominie za dofinansowanie półkolonii dla części naszych podopiecznych, Dyrektorom Szkół nr: 2,5 i 7 za użyczenie boisk szkolnych do przeprowadzenie zajęć sportowych oraz PSSE w Wołominie za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczestników warsztatów.